Jak należy zachowywać się podczas szpitalnych wizyt (część II)?

Benedykt
kup już dziś Aquafresh Front & Back inwestując w siebie

Jak należy zachowywać się podczas szpitalnych wizyt (część II)?

W poprzednim artykule zająłem się kwestią zasad, które powinniśmy przestrzegać podczas wizyty w szpitalu. Inną równie istotną kwestią są zakazy. Nie będąc tego świadomymi możemy naruszać szpitalne przepisy dotyczące odwiedzin chorych w szpitalu.

 

Czego zatem powinniśmy unikać?:

  • Nie wchodź do szpitala jeżeli masz chorobę zakaźną. To chyba dość oczywiste, ale wielu pacjentów wciąż nie stosuje się do tego punktu w regulaminie szpitala. Osoba chora na grypę w miejscu takim jak szpital jest jak chodząca bomba zegarowa.
  • Nie zabieraj ze sobą małych dzieci do szpitala, chyba, że jest to konieczne. Pamiętaj, że jako opiekune jesteś w pełni odpowiedzialny za zachowanie swoich dzieci. Jeżeli zniszczą jakieś urządzenie, bądź sprzęt medyczny możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności finansowej.
  • Nie zabieraj ze sobą jedzenia dla pacjenta. Większość osób znajdujących się w szpitalu znajduje się na specjalnej diecie. Jedzenie przyniesione ze „świata zewnętrznego” może im zaszkodzić. Co więcej, przynosząc pożywienie do szpitala sprawimy im przykrość wzbudzając niepotrzebnie apetyt.
  • Nie przychodź, jeżeli twoja obecność może wzbudzić negatywne emocje. Szpital nie jest miejscem na rozwiązywanie wewnątrzrodzinnych sporów, czy wyżalanie się. Pilnujmy, by nie pogarszać zdrowia pacjenta przez nikomu nie potrzebne kłótnie i swary.
  • Nie narzucaj się pacjentowi. Niekiedy osoby przebywające w szpitalu wolą chorować w samotności. Dzwoniąc przed wizytą postaraj się wyczuć w tonie głosu, czy pacjent ma ochotę na spotkanie, czy woli zdrowieć w samotności.
  • Nie zostawaj w domu. Ludzie, którzy wezmą sobie do serca poprzedni punkt mogą przesadzić w drugą stronę. Pozostanie w domu także nie jest dobrym pomysłem ponieważ osoba bliska może poczuć się osamotniona. Bardzo ważne w tym wypadku jest odpowiednie wyczucie.
  • Nie pal przed wejściem do szpitala. Niektóre leki mogą spowodować zwiększoną wrażliwość na substancje smoliste zawarte w papierosach. Jeżeli chory jest nałogowym palaczem zapach dymu może wzmóc jego nerwowość. Stąd najlepiej w ogóle unikać palenia.
szczepienia na wirusowe zapalenie wątroby typu A Centrum medyczne medicover bydgoszcz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *